PRIJAVI PROBLEM 2

ЕКИПАТА НА ЦЕНТАР ОСВОЈУВАЧ НА ОВОГОДИНЕШНОТО ИЗДАНИЕ НА ТРАДИЦИОНАЛНИОТ НОЌЕН ТУРИНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО КРИВОГАШТАНИ

0
Доцна синоќа заврши овогодинешното издание на Кривогаштанскиот турнир во мал фудбал каде екипата на Центар ја победи екипата на Бене Бош од Битола со 2-1 и со тоа ја освои главната премија на турнирот од 60.000 денари.
21078495_383302692085443_3543393708407599187_n
Вицешампионот екипата на Бене Бош освои 30.000 денари додека третопласираната екипа на Текосолар освои 15.000 денари.
21077733_383302882085424_160258836385309155_n
Покрај доделените награди на победниците, организаторот на турнирот додели и поединечни признанија за: Најдобар голман која припадна на голманот на Центар – Цветковски Марјан и наградата за најдобар играч на турнирот која припадна на играчот од екипата на Бене Бош – Дамески Иво.
21078789_383303102085402_7146431978253194615_n
Покрај тоа, ораганизациониот тим додели и благодарници за фер плеј екипа на екипата на Бо – То од Тополчани и благодарници за посебни заслуги во организацијата на турнирот на Бозароски Славе како и благодарница за допринос во судиската организација на турнирот на Илиески Зоран.
21077341_383303338752045_880677147161868536_n
Ораганизациониот тим составен од општина Кривогаштани и ЛАГ Агролидер , се заблагодарува на сите посетители, учесници и екипа кои дадоа допринос за да успееме да заокружиме уште една успешна приказна.
Share.

About Author

🌑 Општина Кривогаштани 🌑 Соработник зa Локален Економски Развој и Партнерство 🌑 Е-mail: npapuckoski@yahoo.com

Leave A Reply