Home / Информации / ВИОЛИНИСТКАТА ПЛАМЕНКА ТРАЈКОВСКА И РУБИНЧО БЛАГАДУША ГО ОТВОРИЈА КУЛТУРНОТО ЛЕТО 2016 ВО КРИВОГАШТАНИ

ВИОЛИНИСТКАТА ПЛАМЕНКА ТРАЈКОВСКА И РУБИНЧО БЛАГАДУША ГО ОТВОРИЈА КУЛТУРНОТО ЛЕТО 2016 ВО КРИВОГАШТАНИ

Синоќа во центарот на Кривогаштани се одржа музички културен настан каде што свои настапи имаа виолинистката Пламенка Трајковска и Рубинчо Благадуша а сето тоа беше надополнето со танцова двојка која исто така имаше прилика да им прикаже на присутните неколку танцови точки.

Присутните имаа прилика да ја слушнат прекрасната македонска песна со звуците на виолината.

 

DSCN0073DSCN0042DSCN0054

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*